Nightwish - můj pohled na album Once

30. července 2008 v 18:11 | Anna |  Nightwish - alba
Jak už jsem se zmínila u článku Nightwish - můj pohled na album Century Child, Tuomas Holopainen je báječný skladatel. Nemůžu si pomoct, ale je tomu opravdu tak. Přesvědčila mě o tom píseň The Siren, a to hlavně její začátek, ve kterém Tuomas úžasně zkomponoval hudbu, tak, aby připomínala vlny na moři. Ne však jen Holopainenovo dokonalé umění složit skvělou hudbu , ale i aramžmá (předvším u písně Dead Gardens) přispělo k tomu, aby se Once stalo platinovým albem během opravdu krátké chvíle, a aby stálo na mém žebříčku alb na 1. místě:-)
Once je (asi) prvním albem, u kterého Nightwish použili symfonický orchestr a také sbor k nazpívání doprovodný vokálů. Nejen tento sbor, ale i Tarja Turunen nazpívala některé halsy, které nejsou hlasy hlavními, a to především u písniček Dark Chest Of Wonders, The Siren, Planet Hell. Dark Chest Of Wonders je důkazem, že Trajin hlas se stále zdokonaluje, a že zpěvačka dokáže vyzpívat i takovéto výšky. Nebudu však stále chválit dovednosti Tarji a Tuomase. Emppu Vuorinen odvedl taky úžasný výkon u všech písní, obzvláště pak u písně Nemo, což bezpochyby pomohlo k tomu, aby se Nemo stala jednou z nejnezapomenutelnějších a nejoblíbenějších písní fanoušků i nefanoušků Nightwish. Dále třeba bubeník Jukka Nevalainen - co by byla píseň Planet Hell bez jeho dovednosti vykouzlit nezapomenutelnou atmosféru skladby? Asi se mnou budete souhlasit, že by to nebylo to správné "kafe". A Marco Hietala... Dokázal výborně zazpívat písně The Siren, Planet Hell, Wish I Had An Angel.
Můj názor zní: Lepší konec své spolupráce s Nightwish si Tarja nemohla přát. Avšak, škoda, že to byl opravdový konec... Ale stejně si myslím, že je dobře, že do Nightwish přišla Anette.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které album Nightwish máš nejradši?

Angels Fall First 2.7% (1)
Oceanborn 18.9% (7)
Wishmaster 5.4% (2)
Over The Hills And Far Away 2.7% (1)
Century Child 21.6% (8)
Once 32.4% (12)
Dark Passion Play 16.2% (6)

Komentáře

1 Rozinka Rozinka | E-mail | Web | 11. srpna 2008 v 10:14 | Reagovat

Naprostý souhlas!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama